Dziesiąty miesiąc z niemowlakiem

  • ząbkowanie i nasi nowi najlepsi przyjaciele

Pod koniec dziewiątego miesiąca i na początku dziesiątego wychodziły jedynki i dwójki górne. Wszystkie cztery jednocześnie! Prawdziwy armagedon. W tym czasie ibuprom dla dzieci i dentinox maść na ząbkowanie stały się naszymi najlepszymi przyjaciółmi.

W połowie dziesiątego miesiąca miał już 5 ząbków z czego widoczne najbardziej były dwie dolne i dwie górne jedynki. Wyglądał jak słodki króliczek. Pod koniec miesiąca miał już 5 ząbków i 1/3 szóstego ząbka.

  • pierwsze kroczki

Na początku listopada zrobił również pierwsze samodzielne dwa kroczki w stronę taty leżącego na dywanie.

14 listopada zrobił 4 kroczki, a 15 listopada 6-8 kroczków w stronę mamusi.

Głownie jednak spacerował po domu trzymany za jedną rączkę lub dwie i był bardzo z tego zadowolony.

Pod koniec listopada chodził już samodzielnie po całym domu. Sprawiało mu to wielką frajdę i głośno komunikował byśmy na niego patrzyli, bili brawo i podziwiali jak pięknie ogarnia.

Nasz mały wojownik bardzo szybko zaczął stawiać pierwsze samodzielne kroki. Podobno po tatusiu, który również ruszył w świat na własnych nogach w dziesiątym miesiącu.

  • mówienie

Często powtarzał “lalalala” grubym i donośnym głosem. Nauczył się mówić “nie”, gdy czegoś nie chciał i się z czymś nie zgadzał i krzyczeć na rodziców. Ma niezły charakterek i wie czego chce.

 

  • popisówa

na placu zabaw doszedł do dzieciaczków i ich mam i zaczął prezentować swoje umiejętności jak pięknie chodzi. Wdrapał się na jakąś mamę wziął ją za rękę i chodził dookoła w kółeczku a wszyscy bili mu brawo. Był mega szczęśliwy.

Wykrzykiwał również na cały głos “tata” i “auto” by pochwalić się jak pięknie już umie mówić.

Taki nasz mały showman.

 

  • naśladowanie

naśladował tatę i przechylał główkę na bok, wkładał mu paluszki do buzi, krzyczał na niego i patrzył na reakcję (tata udawał że się boi).

 

Dodaj komentarz